Produkcia


Keramické materiály - prírava tela poistiek


Vyrábame silikátové keramické materiály, vyrobené prevažne z prírodných surovín, ktoré sme kúpili na svetovom trhu. 
Mokrím mletím keramických materiálov guľovým mlynom (dávkové veľkosti 50 - 5000 kg) sú vyrobené vodné suspenzie.

Po mletí za mokra dehydratácia je možná dvoma spôsobmi:

  • filtrovacie lisovanie je mechanický proces. Filtračné komory sú pokryté filtračným oblečením, ktoré umožňuje, aby sa odstránila voda z pevnej fázy.
  • sušenie rozprašovaním: vodná suspenzia sa vystrekuje tryskami, voda sa vyparuje horúcim vzduchom. Keramický granulát je produktom sušenia rozprašovaním. Sú použité dva sprejové sušiarne.

Emisie prachu z rozprašovacích sušiarní sú veľmi nízke vzhľadom k účinnej suchým tkaninový filtrom.

Odpadová voda z procesu sa recykluje, kde je to možné. Centrálne čistenie stanicou (ako s technologickou a biologickou funkciou) je zabezpečené, vyčistená voda nemá negatívny vplyv na životné prostredie.

 


Tvarovanie / formovanie - výrobný proces


Používajú sa dva základné procesy technológie: lisovanie a vytláčanie, iné sú prítomné aj:  liatie, vstrekovanie, ďalšie obrábanie.

Lisovanie

Lisovanie je proces tvarovania, kde je keramický granulát stlačené v oceľových formách, na mechanických a hydraulických lisoch. Dva rozsahy obsahu granulátu a vody sú možné:
  • suché lisovanie, obsah vody okolo 2%,
  • mokré lisovanie, obsah vody okolo 15%.

Vytláčanie

Vytláčacie technológie sú vhodné pre výrobu rotačnej symetrickej výrobky; dĺžka až 1000 mm je možná. Obsah vody v "plastovom materiály" je cca 18-20%. Typ Auger extrudor je používaný s možnosťou odvzdušnenia.

Liatie

Keramické materiály sú vljevané do poréznych sadrových foriem. Ak je to potrebné, ďalšie "zelené" obrábanie môže nasledovať. Technológia sa používa v nízkom objeme výroby.

Nízky tlak vstrekovania (LPIM)

Táto technológia sa používa tam, kde je produkt tenkostenné a geometria. Keramický prášok sa zmieša s voskom spojivami a zatlačí do kovovej formy pri teplote kole 100 stup.C.Pred finále sa tepelne odstraňuje spojivo spekaním. Proces je drahší a používa sa v nízkom objeme výroby.

Glazúrovanie

Glazúra chráni povrch keramických výrobkov a používa sa predovšetkým v oblasti poistiek a izolátorov. Na striekanie sa používajú sa ponorné technológie. Biele, hnedé a nebo modré farby sú možné.

Glazúra chráni povrch keramických výrobkov a používa sa predovšetkým v oblasti poistiek a izolátorov. Na striekanie a používajú sa ponorné technológie. Biele, hnedé a nebo modré farby sú možné.


Tepelné spracovanie


Sušenie

Sušenie je odstránenie vody z otvorených pórov výrobkov. Sušičky sú s horúcim vzduchom s teplotným rozsahom 120 deg.C - teplo získavajú vo výmenníkoch tepla z pecí.


Spekanie


Silikátové keramika sa speká za prítomnosti kvapalnej fázy. Počas spekanie ako chemické a fyzikálne zmeny sú vyrobené v materiáli, zatiaľ čo výrobky dosiahnú ich konečný tvar a pevnosť.

Teplotný rozsah spekania je 1300 stup.C, pece používajúce zemný plyn. Plynové emisie vypúšťané do atmosféry sú veľmi nízke vzhľadom k úspornému vykurovaniu.

Obrábacie operácie


Keramické výrobky môžu byť dodatočne upravené: v čerstvom stave (pred spekaním), do predbežného vypaľovania a po konečnom spekaní.

Všetky extrudované výrobky sú obrábané po spekaní, s použitím diamantového nástroja. Rezné a brúsne operácie sú najčastejšie, brúsenie a povrchová úprava je tiež možná.

Viac informácií
     

Product manager - Technická keramika
Viliam Čičmanec
 

  +421903 430 093
 
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.